خیلی مهمه کجا چی بخوریم
لطفا فقط چند لحظه تصور کنید که با گرسنگی و خستگی سر میز شام می رید تا غذایی میل کنید .اما بعد از خوردن اولین لقمه هیچ طعمی رو احساس نمی کنید! میدونم ... حتی تصور کردنش هم غیر قابل تحمله! غیر قابل تحمله که مزه کباب شاندیز یا موهیتو رو دیگه هرگز احساس نکنید. نگران نباشید این فقط یه تصور بود! حالا برای این که هرگز این اتفاق نیفته باید از حس چشایی تون خیلی مراقبت کنید. چرا که با بالارفتن سن؛  خود به خود زمینه برای کم شدن حس چشایی فراهم میشه. حالا شاید بتونید درک کنید که چرا کودک خانواده ی میز رو به روی شما این قدر از خوردن یک قاشق ماست لذت می بره. به خاطر اینه که هنوز حس چشایی اش بسیار قوی تر از من و شماست!

حالا باید بهتون بگیم که لازم نیست دلشوره بگیرید. چون راه هایی وجود داره که میشه با استفاده از اون ها حس چشاییتون روتقویت کنید .

مهم ترین راه تقویت حس چشایی اینه که غذا هایی رو مصرف کنید که ادویه های موجود در اون حالت استانداردی داشته باشن . مصرف دائمی غذا هایی که ادویه شون استاندارد نیست ، به حس چشایی شما آسیب می زنه! حتی اگر این اتفاق فقط هر از چند گاهی ، توی یه رستوران برای شما بیفته. خیلی مهمه که کجا چی می خورید! خیلی مهمه که شما چه رستورانی رو انتخاب می کنید تا ضمن داشتن لحظات خوش و خاطره های بیاد ماندنی ، سلامتیتون در خطر نیفته! خب درواقع باید بدونیم همین که تو یه رستوران سوسک پیدا نشه و به ظاهر همه چیز شیک و تمیز باشه کافی نیست.  مهمه که سفارش شما ادویه و طعمی استاندارد داشته باشه تا به سلامتیتون آسیبی نرسه. تا به مرور زمان طعم موهیتو و شاندیز و سطانی و کوبیده ، برای همیشه فراموش نشه. مهمه که رستورانی که انتخاب می کنید هم ظاهر شیکی داشته باشه ، و هم شیک  آشپزی کنه! و باعث بشه شما درست اندازه یک کودک که حس چشایی اش بسیار حساس و قویه ، تک تک سلول های گیرنده طعمتون فعال بشه و لذت واقعی غذا رو احساس کنید. فراموش نکنید که غذای مناسب باعث میشه شما خوش رو و خوش اخلاق باشید و همه جا بدرخشید. درست مثل گل ارکیده... .