معجزه ی انارچوچاق!
شاید همه ی ایرانی ها بلد باشن کباب درست کنن. اما مطمن باشید هرکسی دستور پخت "کباب ترش" رو بلد نیست! اصلا شاید هرکسی کباب ترش نخورده باشه!!! چون این یک نوع کباب ویژه اش که به ندرت تو منوی رستوران ها پیدا می شه. مگر اینکه اهل شمال کشورباشید. یا اینکه زیاد به شمال مسافرت کنید. 
طعمی که بیشتر شبیه معجزه است. معجزه یک سبزی محلی به نام "انارچوچاق" در کنار مغز گردو و رب انار رقیق و فلفل و گلپر! حتی فکر کردن بهش هم هیجان انگیزه. چه برسه به اینکه یک روز همچین وعده ای رو در کنار خانواده تون میل کنید. خب می دونم الان دارید فکر می کنید بهترین جا برای پیدا کردن یک کباب ترش اصیل گیلانی کجاست اونم تو تهران! 
خب وقتشه که شمارو به همراه خانواده به ارکیده دعوت کنیم ، تا بهتون ثابت کنیم که کباب ترش واقعی چه طعم و رنگ و بویی داره. 
گیاه انارچوقاق در گیلان رشد می کنه و فواید دارویی بسیاری داره. این گیاه در واقع یک مسکن قویه. هم چنین می تونه برای درمان کم خونی مفید باشه. تازه این گیاه ضد عفونی کننده هم هست. به خاطر همین برای پیشگیری از بیماری ها بسیار مفیده. درواقع وقتی کباب ترش میل می کنید ، علاوه بر اینکه غذای خوشمزه ای مصرف می کنید دارید یک گیاه دارویی مفید، خوش بو و خوش عطر رو استفاده می کنید. اگر تا حالا کباب ترش میل نکردید ، بهتره که هر چه سریع تر در کنار خانواده به ارکیده بیاید و خودتون معجزه ی انارچوچاق رو احساس کنید. 
حتما بعد از امتحان کردن کباب ترش های ارکیده ، تازه متوجه می شید کباب ترشی که این قدر مردم گیلان طرفدارشن چه رنگ و بویی داره. و چه طعم لذیذی داره. در حالی که سرشار از مواد مفیده. 
شایدم قبلا کباب ترش خورده باشید. اما به اندازه کافی تو حاضر کردن سس اش دقت نشده باشه. یا ادویه هاش به اندازه نبوده باشه. حاضر کردن مواد کباب ترش ، اصلا ساده نیست. مهارت بسیار زیادی می خواد که آشپز های ارکیده برای حاضر کردنش ، زحمت زیادی می کشن. تا سرانجام ما اهالی ارکیده جلوی شما دوستای عزیزمون سر بلند باشیم. تا هر وقتی که هوس کباب ترش کردید اولین جایی که به ذهنتون می رسه رستوران ارکیده باشه. چه تو تهران. و چه تو شمال! ارکیده در هر صورت می تونه تو شعبه های مختلف این غذای خوشمزه گیلانی رو بهتون ارائه بده...