رویدادها

بار ديگر زوج موفق حيايى و گلزار در كنار هم با "ساخت ايران ٢"

پس از موفقیت مجموعه ساخت ايران ١ سازندگان اين سريال بعد از ٦سال تصميم به ساخت سرى دوم از اين مجموعه با اضافه شدن ستاره هاى سرشناس گرفتند. مراسم معرفی سری دوم سریال در شعبه آرژانتین مجموعه رستوران های ارکیده برگزار گردید.


ادامه مطلب
هویت ایرانی – غذای ایرانی

در تمام موارد شناسایی یک کالا و یا یک فرد اصالت آن مورد توجه قرار می گیرد تا با استفاده از دیرینه ای که در آن مورد دارد فرآیند شناسایی صورت گیرد .این امر در همه موارد صادق خواهد بود .بعنوان مثال در شناسایی ایران به سراغ دیرینه و گذشته تاریخ آن می رویم . ایران هم غذاهای مختلفی دارد که بعبارت دیگر شناسنامه ای اختصاصی از غذاهای این کشور است که به نام خود ثبت نموده است و دارای دیرینه و اصالتی کهن می باشد .غذاهای اصیل ایرانی که هر بار خوردن آنها لذتی متفاوت را به شما انتقال می دهد .


ادامه مطلب
اوج یک پذیرایی لذت بخش را تجربه کنید

ما همیشه و در هر زمان تشریفات و پذیرایی به دنبال بهترین و کاملترین پذیرایی هستیم . این عمل ممکن است در میهمانیها ،جشن ها و یا حتی خارج از محل زندگی یعنی در رستوران ها و ... انجام پذیرد تا ما را به لذت بردن از این مراسم نزدیک نماید . امروز می خواهیم محلی را به شما معرفی کنیم که علاوه بر لذت بردن از حضور در آن محل ثبت خاطره ای خوش را هم از آن محل با خود به یادگار داشته باشید .این محل جایی نیست به جز رستوران ارکیده .رستورانی که با پنج شعبه مختلف ، هر کدام از آنها جذابیت های خاص خود را نیز دارند . رستوران هایی هیجان انگیز و بسیار زیبا .


ادامه مطلب
چرا همه از غذاهای ارکیده لذت می برند ؟

معمولا لذت بردن از عطر و طعم یک غذا تابع پارامترهای مختلفی می باشد که هر یک به نوبه خود برروی این امر تاثیر گذار است .امروز می خواهیم دلیل این مورد را که چرا همگان از غذاهای ارکیده لذت می برند را بررسی نمائیم . اولین و به ظاهر مهمترین دلیل برای این کار را می توان تنوع بالای منوی غذایی رستوران ارکیده نامید .شما با وجود تنوع بسیار بالا می توانید فرصت مناسب را برای انتخاب بهترین غذای خود بدست آورده و از غذای مورد علاقه خود حداکثر لذت را ببرید .


ادامه مطلب
کباب ایرانی از گذشته تا به امروز

ایرانیان افرادی هستند که به ارزش غذایی خود اهمیت بسیاری می دهند و برایشان مهم است که غذایی که مصرف می کنند از ارزش غذایی مناسب و انرژی بالایی برخوردار باشد .این خاصیت از زمان های دیرین هم در میان ایرانیان مرسوم بوده است تا جائیکه حتی در زمان هخامنشیان هم این مورد رعایت می شده است . بعنوان مثال می توان به این مورد اشاره کرد که در آن زمان جهت جلوگیری از خراب شدن آب آن را به صورت جوشیده و یا غذاهای خود را به صورت نیم پز به میدان های جنگ می بردند.البته موردی را که آنها به آن بیشتر علاقمند بودند مصرف گوشت بوده است .


ادامه مطلب
زیبایی های ارکیده

اگر یک سیری در مجموعه رستوران های تهران داشته باشید با این هدف که بهترین و یا به عبارت بهتر زیباترین رستوران ها را پیدا کنیم خواهید دید که تنها تعداد محدودی رستوران با فضا و موقعیت مناسب وجود دارد که از همه جذابیت های لازم برخوردار است .اما در این میان هم تنها یک رستوران را می توانید شناسایی کنید که شعبات آن از پارامتر های زیبایی و دکوراسیون داخلی و همچنین موقعیت مکانی مناسب برخوردار است و آن رستوران ارکیده است .رستورانی که با پنج شعبه در تهران ، البرز و مازندران توانسته است بعنوان یکی از زیباترین رستوران های برتر و زیبا در ایران فعالیت نماید .


ادامه مطلب
رستوران ارکیده بزرگترین رستوران در ایران

یکی از پارامتر های مهمی که ما در انتخاب رستوران و محل سرو غذایمان در نظر داریم داشتن فضای بزرگ و مناسب در داخل رستوران می باشد .فضایی که در زمان حضور در آن رستوران هم بتوانیم آرامش خیال را به صورت راحت حس نماییم و هم انتخاب میز برای خانواده ها در سطحی گسترده در دست مردم باشد .


ادامه مطلب
رستوران ارکیده – پیشنهادی متفاوت

امروز دوست داشتم تا به جایی برم که کاملا متفاوت با سایر جاهایی باشد که تا حالا رفته بودم .فضایی هیجان انگیز با غذاهایی متفاوت و خاص . جایی که غذاهای آنجا برای من کاملا چشمگیر و متفاوت بوده و با دیدن غذاهای آن حسابی دهانم آب بیفتد . کلی گشت زدم و در میان این همه رستورانی که هر کدام از آنها با منوهای متفاوت خودشان دل هر آدمی را به سوی خود می کشد و نتیجتا به رستوران ارکیده رسیدم ،رستورانی که علاوه بر شعبه بسیار بزرگ خود در تهران دارای شعبات دیگر نیز در مناطق خوش آب و هوای اطراف تهران نیز بود .


ادامه مطلب
شهرمان را آبی دوست داریم

آلودگی هوای شهر تهران معضل کهنه و دیرینه ای است که تهرانی ها در زمان سرد شدن هوا با آن دست و پنجه نرم می کنند.معضلی که تماما با تجویزهای موقتی در حال بهبود وضعیت بوده و پس از مدتی دوباره این ابر سیاه ناخوشایند بر دامنه پهنای سطح این شهر گسترده می گردد. در این میان این سوال پیش می آید که منشاء اصلی آن چیست و چگونه می توانیم با آن مقابله نماییم ؟


ادامه مطلب
هنر آشپزی ارکیده همتایی ندارد

تمام ما بر این امر واقف هستیم که ایرانیان غذا دوست هستند و انواع غذاهای مختلف را تست می نمایند .اما از این میان غذاهایی را که از طعم و عطر خوب و مزه دلچسبی برخوردار هستند را بیشتر انتخاب می کنند. علاوه بر آن در خارج از خانه نیز غذاهایی را که طعم خاص و نزدیک به غذاهای خانگی را دارند بیشتر می پسندند. پس در این مورد می توانیم بگوئیم که مردم مجموعه هایی را برای غذاخوردن انتخاب می کنند که معیارهای خودشان را داشته باشد .


ادامه مطلب
تنوع در منو - کیفیت در نوآوری رمز موفقیت ماست

یکی از مهمترین دلایل جذب مخاطب و به عبارت ساده تر جذابیت هرچه بیشتر در کارها را می توان خلاقیت در امور نامید .بدین صورت که هر مجموعه ای که دارای درجه خلاقیت و جذابیت بالاتری نسبت به سایرین باشد بدلیل نوآورانه تر بودن این مجموعه از تعداد طرفداران بالاتری برخوردار است و بدین ترتیب طیف گسترده تری را نیز تحت پوشش خود قرار خواهد داد که در آن سلیقه های مختلف گوناگونی قرار دارد .


ادامه مطلب
هنر آشپزی ارکیده همتایی ندارد

تمام ما بر این امر واقف هستیم که ایرانیان غذا دوست هستند و انواع غذاهای مختلف را تست می نمایند .اما از این میان غذاهایی را که از طعم و عطر خوب و مزه دلچسبی برخوردار هستند را بیشتر انتخاب می کنند. علاوه بر آن در خارج از خانه نیز غذاهایی را که طعم خاص و نزدیک به غذاهای خانگی را دارند بیشتر می پسندند. پس در این مورد می توانیم بگوئیم که مردم مجموعه هایی را برای غذاخوردن انتخاب می کنند که معیارهای خودشان را داشته باشد .


ادامه مطلب
منوی وسوسه انگیز کشک بادمجان ارکیده

با توجه به وضعیت منازل که تقریبا تمام آنها را آپارتمان تشکیل می دهد تهیه برخی از غذاهایی که نیازمند به فضاهای باز هستند کاری بس مشکل و در برخی موارد نیز مشکل ساز می شود.بر همین اساس انتخاب یک رستوران بهترین و کم دردسرترین گزینه موجود برای تهیه این غذاها می باشد .


ادامه مطلب
چرا مشتریان ما را انتخاب می کنند

امروز می خواهیم در مورد دلایل انتخاب رستوران ارکیده توسط مشتریان با شما صحبت کنیم .دلایلی که آنها را وظیفه خود می دانیم و بر رعایت این موارد استوار هستیم و بعبارت دیگر می توان آنها را اصول پایبندی به حقوق مشتریان نامید .


ادامه مطلب
افتخار ما تبلیغات شماست

در انجام فعالیت های یک مجموعه روش های مختلفی برای انجام تبلیغات وجود دارد .روش های تبلیغات محیطی- رسانه ای – شبکه های اجتماعی و ... .اما به نظر شما کدامیک از این روش ها پایدارتر و از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد ؟کدامیک از این روش ها از ثبات بیشتر برخوردار است ؟


ادامه مطلب
رستوران ارکیده ،رستورانی منحصر بفرد در ایران

در سطح شهر که یک گذر ساده داشته باشید متوجه خواهید شد که رستورانهای بسیاری وجود دارد که غذاهای مختلفی را به مشتریان خود ارائه می دهند.این رستورانها در برخی از غذاها با سایرین مشترک هستند .اما آیا از نظر طعم نیز با هم اشتراک دارند ؟مطمئنا پاسخ این سوال منفی است. در این میان رستورانهایی موفق خواهند بود که سبک خودشان را داشته باشند و از سبک دیگری تقلید نکنند.این صاحب سبک ها با پیروی از اصول و قواعد خود در ارائه خدمات به مشتریان تبلیغات ناخواسته ای از مجموعه خود به سطح شهر منتقل خواهند کرد و به اصطلاح نام منحصر به فرد را به خود اختصاص خواهند داد .


ادامه مطلب
رضایت مشتری رسالت دیرینه ماست

در سطح شهر با توجه به تعداد بالایی از مجموعه های ارائه دهنده خدمات غذایی می توان گفت که مشتریان انتخاب های گسترده ای را از نظر محل و نوع مواد غذایی خواهند داشت . اما بدلیل علاقمندی های مشتریان و حتی شما بسیار پیش می آید که یک سفر درون شهری را بخاطر رسیدن به یک رستوران خاص انجام دهیم و یک نوع غذای مخصوص آن رستوران را تهیه کنیم . اما دلیل اصلی این حرکت را چه می دانید؟


ادامه مطلب
ارکیده محلی برای تبدیل رویا ها به واقعیت

همه ما معمولا در سرمان رویاهای مختلفی را می پرورانیم .رفتن به دل طبیعت ،رفتن به مسافرت و یا حتی رفتن به یک محیط دلچسب و زیبا .اما چیزی که در این میان مهم است انجام کار و اراده تبدیل رویا به حقیقت است . اراده این که ابتدا برای حقیقت بخشیدن به آن جامه عمل بپوشیم و در حقیقت به آن بنگریم. در طی این مسیر رستوران ارکیده راه را برای گروهی که قصد رفتن به یک محیط دلچسب و زیبا را دارند هموار کرده است و با محیا کردن این محیط برای این گروه بهره گیری از یک رویا را به حقیقت تبدیل کرده است


ادامه مطلب
رستوران ارکیده طعم خوش لذت زندگی

هر فرد در طول زندگی خود آرزوها و درخواست های بسیاری را دارد .آرزوهایی که ممکن است برخی از آنها برآورده شود و برخی دیگر خیر.همه ما می دانیم که تمام لحظه ها زودگذرند و به همین دلیل باید قدر فرصت های پیش آمده را بدانیم


ادامه مطلب
رازهای خوشمزه ارکیده ای

تمام ما انسان ها در زندگی شخصی خود رمز و رازهای فراوانی داریم که برخی از آنها موجبات موفقیت ما را فراهم نموده اند .رمز و رازهایی که حتی برخی از آنها را با خودمان بصورت روزانه جابجا می کنیم .البته این مخفی نگه داشتن برای ما امر ی کاملا طبیعی است تا هیچ کس از آن خبر نداشته باشد .این امر در فعالیت های شغلی ما هم وجود دارد که در برخی از موارد دلایل جذابیت و پرطرفدار بودن ما می شود


ادامه مطلب
ای دریغ از تو که ویران بینمت

در روز یکشنبه 1 آبانماه 96 در ساعت 21 و 48 دقیقه در غرب کشور عزیزمان در دیار شیرمردان کرد زبانمان زلزله ای با بزرگی 7 و 3 دهم ریشتر صورت گرفت .زلزله ای که با لرزش خود نه تنها زمین را لرزاند بلکه قلب تمام مردم ایران را با خود به لرزه در آورد و ویرانی را به وسعت دل تمام ایرانیان برجای گذاشت . زلزله به گونه ای بود که در آن صدها تن از عزیزانمان کشته و خسارت های بسیاری را بر روستاهای اطراف خود برجای گذاشت. این حادثه نه تنها خانه ها را با خود ویران کرد بلکه بسیاری از آرزوهای کودکان را هم با خود ویران نمود؛ آرزوهایی که حتی برخی از آنها هم به خاموش کردن شمع ها نرسید.


ادامه مطلب
یک روز خوب کاری با ارکیده

نمی دونم تا حالا تجربه یک قرار کاری را در خارج از شرکت داشته اید یا نه . ولی من بهترین تجربه کاری ام را در یکی از رستورانهای شهر گذراندم . موضوع از این قرار بود که ما تعدادی از همکارانمان را برای یک وعده نهار کاری می خواستیم در خارج از شرکت دعوت کنیم .اما نکته مهم این بود که کجا و چگونه ؟


ادامه مطلب
ارکیده فضایی به یاد ماندنی برای دوستان

حتما تا حالا شده که با دوستان خودتان قرار بگذارید تا در یک محفل دورهمی همدیگر را پس از مدت ها ملاقات کنید و یک روز خوب را با هم سپری کنید .دوستان مدرسه ،دوستان دانشگاه و هر کدام از دوستانی که با آنها خاطره دارید.این اتفاقی است که برای هرکدام از ما حداقل یکبار اتفاق افتاده است . اما موردی که برای تمام دوستان در این لحظه صورت می گیرد این است که پس از یک هماهنگی لذت بخش همه ما به یک مشکلی برخورد می کنیم که آن هم محل جمع شدن دوستان به دور یکدیگر است .محلی که به انتخاب آن نظر تمام جمع را شامل شود و رستورانی لذت بخش و زیبا نیز داشته باشد


ادامه مطلب
رستوران ارکیده انتخاب مشکل پسندان

معمولا در میان انسانها افرادی هستند که کار دیگران را در انتخاب ها سخت تر می کنند و هرچه را که دیگران پیشنهاد می دهند به دلیل سخت پسند بودن با مشکل مواجه می کنند .این افراد را اصطلاحا " مشکل پسند " می نامند که برای تمامی انتخاب های خود چالش هایی را با خود به همراه دارند .


ادامه مطلب
ایرانم تسلیت

اکنون که می خواهم با شما دوستان عزیز صحبت کنم نمی دانم که درد رفتن هموطنان کرمانشاهی را چگونه می توانم وصف کنم .فقط می دانم که خبر درگذشت شما عزیزان قیور مردان و شیر زنان هموطن کورد زبان چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باورم می نشیند.


ادامه مطلب
لمس حس ناب کیفیت غذا با سرآشپز ارکیده

یکی از مشهودترین موارد در میان رستوران ها رقابت بسیار قوی و حساس است که در آن استفاده و بهره گیری از آخرین و پیشرفته ترین تجهیزات در جهت ارائه خدمات هرچه بهتر از شاخص های مهم در رستوران ها به حساب می آید . بسیاری از رستوران های افتتاح شده در سطح شهر بدلیل ارائه غذاهای با کیفیت و دارای ارزش غذایی و همچنین استفاده از دکوراسیون زیبا و شیک به موفقیت چشمگیری دست پیدا می کنند.البته این تنها دلیل برتری در طولانی مدت آنها نخواهد بود و جهت حفظ موفقیت خود در تمام طول مسیر باید آنرا حفظ نمایند.


ادامه مطلب
همه چیز درباره یک رستوران خوب

یکی از مفرح ترین تفریحات ما ایرانیان رفتن به رستوران ها و غذا خوردن در بیرون از منزل است که این عمل ممکن است در طی ماه چندین مرتبه به همراه خانواده و یا دوستان ما صورت پذیرد. اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که آیا ما ویژگیهای یک رستوران استاندارد و دارای کیفیت را می دانیم؟ آیا صرفا به دلیل برآورده شدن نیاز و صرف غذا به آن رستوران ها مراجعه می کنیم و یا به دلیل داشتن تمامی پارامترهای لازم یک رستوران خوب؟ برای دانستن این موارد اصلا نیازی به خواندن مطالب زیاد نیست. بلکه فقط و فقط امروز ما با شما هستیم تا به همراه هم با گشتی کوچک در رستوران های ارکیده از نزدیک شما را با کلیه معیار های ارزشی یک رستوران استاندارد آشنا کنیم


ادامه مطلب
لحظه های ناب ارکیده ای

آیا تا حال شده به ر ستورانی بروید و از طعم و مزه غذایی که سفارش داده اید لذت نبرید ؟ تا حاال شده غذایی سفارش بدهید و از ظاهر آن غذایی که سفارش داده اید راضی نباشید؟ آیا تا حال به رستورانی رفته اید و از فضای آن رستوران لذت نبرده اید ؟بهتر بگویم تا حاال شده جایی برای غذا خوردن بروید که به شما هیچ لذتی از غذایی که سفارش داده اید القاء نشود و وقتی که بیرون می آیید اصال از انتخاب خودتان راضی نباشید؟!


ادامه مطلب
رستوران ارکیده شعبه میدان آرژانتین

انتخاب یک رستوران خوب برای صرف غذاهای عالی و لذت بردن از آن معمولا کاری نسبتا مشکل و زمان بر است. انتخاب رستورانی که به همراه غذاهای خوش مزه و خوش طعم در کنار خود فضایی زیبا و به یادماندنی جهت ثبت لحظه ها را با خود به همراه داشته باشد. اگر امروز قصد انتخاب و رفتن به یک رستوران خوب و به یادماندنی را دارید با ما همراه شوید تا شما را با یکی از مجلل ترین رستوران های تهران آشنا کنیم که تمامی موارد لذت بخش را یک جا در کنار هم داشته باشد. رستورانیی با منوهای متنوع و اصیل ایرانی بهمراه دسرها و دمنوش های خوشمزه و کلیه غذاهای محبوب برای انواع ذائقه های ایرانی.


ادامه مطلب
احترام به مشتری در رستوران ارکیده

تا به حال براتون پیش اومده که تو یک رستوران منتظر گارسن نشسته باشید ولی کسی حواسش به شما نباشه و مدت ها در انتظار باشید؟ قطعا با این وضعیت هر چقدر هم غذا با کیفیت و محیط تمیز و سالم باشه دیگه حاضر نیستید به اون رستوران برگردید. مجموعه رستوران های بزرگ ارکیده از اهمیت این موضوع با خبره و برای ما مهمه که به شما و خواسته هاتون توجه بشه و حس آرامش رو در رستوران ارکیده تجربه کنید. به همین دلیله که روی میزهامون از پیجر استفاده میکنیم.


ادامه مطلب
طعمی لذیذ به نام ارکیده

در دنیای امروز مردم به خوردن غذاهای مختلف و متنوع اهمیت زیادی میدن. در هر کشوری مردم دوست دارن با فرهنگ غذایی کشورهای دیگه آشنا بشن و غذاهای اونجا رو امتحان کنن. این تنوع تنها به معنای ورود غذاهای ملل دیگه به هر کشوری نیست. بلکه تغییرات خاص و گاهی کوچک در غذاهای محلی هر کشور میتونه این تنوع رو برای مردم ایجاد کنه.


ادامه مطلب
معماری ارکیده ای

زندگی مدرن و تغییرات مدرنیته تاثیراتی فراوان بر روان و آرامش انسان معاصر گذاشته است که ضرورت نقش معماری و تلاش برای رسیدن به آرامش روان انسان در کنار آسایش امروزی را بیش از پیش مشهود می سازد. بهبود اوضاع روان آدمی و کمک به رسیدن به آرامش روان، بدون شک از مهمترین نقش های محیط ساخته شده در جلوه های طراحی محیطی است.


ادامه مطلب
کجا چی بخوریم؟

سال های اخیر بین خانواده های ایرانی، غذاهای آماده و رستوران ها جای مناسبی پیدا کرده. اعضای خانواده سعی می کنن به محض بدست آوردن فرصت، با دلایل مختلفِ صرفه جویی در وقت، انتخاب غذای مورد علاقه، رهایی از دردسرهای پخت و پز و شستشو یا برای تفریح و تنوع، میهمان رستوران ها و اغذیه فروشی های شهر بشن. البته این عادت در خانواده هایی که بانوی خانه شاغله یا اعضای اون مجرد هستن بیشتر به چشم می خوره و اما در مجموع این عادت در همه خانواده ها کم و بیش از اهمیت زیادی برخورداره. در این میان فرزندان خانواده بیشتر از این موضوع استقبال میکنن و اگر دست خودشون باشه تمایل دارن صبحانه هم بیرون از خانه صرف کنن!


ادامه مطلب
رضایت از ارکیده

درسته که گارسن‌ یک رستوران، آشپز، مدیر و مالک اون رستوران نیست اما یکی از اعضای بسیار مهم اون به شمار میره و به نوعی نماینده رستوران محسوب میشه. به همین دلیل اگه مشتری از نحوه پذیرایی و طعم غذا خشنود باشه و یا اگه از طعم غذا ناراضی باشه، مستقیم به گارسن انتقادات خودش رو مطرح میکنه. یک گارسن ماهر و باهوش میتونه به آسانی با مشتری رابطه برقرار کرده، از رضایت مندی اون قدردانی کنه و طوری رفتار کنه که مشتری دوباره به اون مکان برگرده و زمانی که مشتری ناراضی است سعی و تلاش خودش رو میکنه که دلیل اصلی رو پیدا کنه و تا جای ممکن مشکل رو حل کرده و مشتری رو راضی نگه داره.


ادامه مطلب
طعم اصیل غذای ایرانی

غذا از معیارهای مهم سفر و از اصلی‌ ترین مولفه‌های گردشگری در همه کشورهای جهان به خصوص کشورهای گردشگر پذیر است و توجه به آن خواسته یا ناخواسته در طراحی هر برنامه سفر ضرورتی انکارناپذیر به شمار می‌رود. از این‌ رو در سال‌های اخیر اهمیت ارتباط میان غذا و گردشگر به ‌طور فزاینده‌ای مورد توجه قرار گرفته است.


ادامه مطلب
جلسه مدیران مجموعه رستوران های بزرگ ارکیده

همه میدانیم که مهمترین نکته در اداره مجموعه رستوران ها یکپارچگی خدمات تمامی شعب آن است. کیفیت غذا، نحوه برخورد پرسنل، سطح سرویس دهی، نظافت و تمیزی و ... عوامل مهمی هستند که تاثیر بسزایی بر روحیه و احوال مهمانان مجموعه دارند.


ادامه مطلب
آداب رستوران رفتن

تصور نمایید برای قرار کاری مهمی پس از جستجوهای بسیار، محیط آرامِ یک رستورانِ کاملاً ایرانی را برای نخستین قرار ملاقاتتان انتخاب نموده‌اید. به نظرتان پس از انتخاب رستوران مناسب، دومین موضوعی که اهمیت پیدا می‌کند چیست؟ آدابِ سفره یا اصول غذا خوردن (table manners) موضوعی است که تقریباً تمامی افرادـ حتی نزدیکانتان- بر اساس آن شما را قضاوت می‌کنند. به عبارتی دیگر، این امر بر ذهنیت افرادِ همراه شما، به ویژه در دیدارهای اولیه، به شدت تأثیرگذار است.


ادامه مطلب
حس خوب غذای ارکیده

قدرت خلاقیت از مهم ترین ویژگی هایی است که یک سرآشپز را از سایرین متمایز می کند . یک سرآشپز خوب دارای فکری خلاق است و همیشه مشتاق به کشف و امتحان تکنیک های جدید و تازه می باشد .خلاقیت سرآشپز در چگونگی ارائه غذا به مشتری و چگونه ظاهر شدن آن در دید مشتری تأثیر شگرفی دارد.


ادامه مطلب
ارکیده در سرزمین عجایب!

هممون می دونیم که تغذیه خیلی مهمه. اگر زیاد می خوابیم اگر کم خوابیم ، حتی بعضی از حالات روحی مثل غم انگیز بودن ، می تونه ارتباط مستقیم با تغذیه مون داشته باشه. از نظر ما اهالی ارکیده ، خیلی مهمه که غذا علاوه برخوشمزه بودن ، ضامن سلامتی شما هم باشه. ما دوست نداریم بعد از اومدن به رستوران ارکیده احساس کنید که باید ساعت ها بخوابید! به همین دلیل از اصولی ترین روش ها برای پخت و پز غذاهامون استفاده کردیم. غذا های ارکیده در عین اینکه خوش آب و رنگن ، سالم هم هستن، چون دستور پخت شون طوریه که سر انجام شما رنگ و بوی ویژه از غذای ایرانی روی میزتون خواهید دید. منویی پر از غذاهای اصیل ایرانی که عطر و بوی ویژه ای داره. ولی اسانس های مضر نداره. شگفت انگیزه مگه نه ؟ چون ارکیده درست مثل یک سرزمین جادوییه که با پا گذاشتن در اش می تونید هم سالم بمونید هم خوشمزه ترین غذا هارو میل کنید. چون غذا های ارکیده سرشاره از پروتئین و موادی هستن که بدن شما بهش نیاز داره. و مهم تر از همشون این که مواد غذایی درجه یک تو پخت و پز غذا های ارکیده استفاده می شه.


ادامه مطلب
با ارکیده شارژ شو

تا به حال براتون پیش اومده که درست تو لحظه ای که در یک رستوران دارید از همنشینی با عزیزانتون لذت میبرید و میخواید اون لحظه شیرین رو ثبت کنید با هشدار باطری ضعیف تلفن همراهتون روبرو بشید؟ یا تا به حال یک جلسه کاری مهم رو در یک رستوران برگزار کردید و تمام مطالبی که حاظر کردید توی تبلت همراهتونه اما چون شارژ کافی نداشته از ارائه دادنش باز بمونید؟


ادامه مطلب
غذایی به کام

تا حالا براتون پیش اومده که از یک رستوران خارج بشید و احساس کنید به اندازه هزینه ای که کردید سیر نشدید؟ یعنی حجم غذایی که براتون تهیه دیدن خیلی کم بوده و احساس رضایت رو در شما ایجاد نکرده؟ یا برعکس تا حالا شده بعد از میل کردن غذا در یک رستوران اونقدر سنگین بشین که حال بدی داشته باشین؟ یعنی اونقدر غذا زیاد و چرب و سنگین بوده باشه که یا بعد از اتمامش حالتون بد شده یا نتونستید غذاتون رو کامل میل کنید؟


ادامه مطلب
سلفی با ارکیده

این روزا با پیشرفت تکنولوژی و دوربین هایی که همیشه همراهتونن اونم با بهترین کیفیت ممکن، می تونید به راحتی عکس بگیرید، ولی تو این همه عکسی که ثبت می کنیم انگار فقط بعضی هاشون واقعی میشن؛ چون فقط بعضی از عکسا هستن که تو یه لحظه ی خاص ثبت شدن، لحظه ای که همه جوره خاص بوده و جز خاطرات بیادماندنی شما. این لحظه های شیرین می تونن تو جاهای مختلفی اتفاق بیفتن، مثلا تو یه رستوران خاص و شیک .


ادامه مطلب
رستوران ارکیده شعبه میدان آرژانتین

تهرانِ امروزِ ما، شهری است بزرگ. حق می‌دهید که بگوییم برای توصیفش واژه‌ی بزرگ هم حتی کوچک است. شهری که هر روز میزبان بسیاری از آدم‌هاست، از شهرهای اطراف گرفته تا حتی کشورهای دور یا نزدیک. این شهر اما قلب‌هایی هم دارد. این قلب‌ها در واقع مراکز و میادین شناخته شده‌‌اش هستند. میدان آرژانتین یکی از آن قلب‌های تپنده است، میدانی پر شده از شرکت‌های کوچک و بزرگِ ایرانی و خارجی.


ادامه مطلب
چینش ارکیده ای

اگر شما صاحب یه رستوران بودید چه نوع دکوراسیونی رو براش انتخاب می کردید؟


ادامه مطلب
تجربه‌ی شیرینِ رستوران رفتن

تجربه‌ی شیرینِ رفتن به رستوران در دوران کودکی، خاطره‌ای است فراموش‌نشدنی که برای همه‌مان اتفاق افتاده است. فضایی پرشده از میز و صندلی‌های چیده‌شده، آدم‌های لبخند به لب و در حال رفت و آمد بین میزها و آشپزخانه، آشپزخانه‌ای که دیدنش گاهی تبدیل می‌شد به آرزویی کودکانه، صدای قاشق‌چنگال‌های سالن، عطر کباب، این غذای محبوب ایرانی، و هزاران تصویر، صدا یا بوهای دلپذیر که به همگی ما یک پیام را می‌دادند: «این‌جا همه خوشحالند».


ادامه مطلب
چرا گاهی باید غذای خود را در رستوران میل کنیم؟

انسان‌ها موجودات به شدت پیچیده‌ و چند لایه‌ای هستند. هر یک از ما انسان‌ها، سلایق و علایق مخصوص به خود را داریم و براساس این ویژگی‌های رفتاری، انتخاب‌های‌مان را در طول زندگی انجام می‌دهیم. ولی با وجود این تنوع و گستردگی ویژگی‌های رفتاری، ما انسان‌ها در یک سری فعالیت‌ها مشترک هستیم. همه‌ی ما به خواب، خوراک، استراحت، همنشینی با دوستان و ... نیازمندیم.


ادامه مطلب
رستوران ارکیده، دوستی قدیمی

بیست سال پیش دو تا دوست قدیمی ممکن بود به راحتی هم دیگه رو گم کنن! اما حالا تکنولوژی پیشرفت کرده، اینستاگرام و تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی کاری کردن که شما هیچ وقت دوستای خوبتونو گم نکنید یا اگر هم دوستی هست که مدت هاست خبری ازش ندارید با یه سرچ یا هشتگ ساده پیداش کنید و حتی شاید از طریق شبکه های اجتماعی اصلا بتونید دوستای جدیدی پیدا کنید .


ادامه مطلب
رستوران متفاوت مثل ارکیده ...

رستوران‌های عجیب و قریب زیادی تو دنیا وجود دارن همونطور که خوندید حتی بعضی‌هاشون برای متفاوت بودن دست به خیلی کارها میزنن ولی به نظرتون راز تفاوت داشتن توی چیه؟ آیا تفاوت یک رستوران با رستوران‌های دیگه به گرون بودن و یا عجیب بودنشه ؟


ادامه مطلب
سفر در زمان با ارکیده

فقط یک لحظه به این فکر کنید که می تونستیم مجموعه ای از خاطره های مورد علاقه مون رو در جاهای جدید تجربه کنیم! خب حتما دارید فکر می کنید که این اتفاق فقط توی فیلم های تخیلی رخ میده و یا اینکه برای تجربه همچین چیزی به ماشین زمانی احتیاج دارید که هنوز اختراع نشده ولی نه ... این اتفاق تو دنیای واقعی هم می تونه رخ بده. اونم بدون ماشین زمان ... فقط کافیه که شما هم جز مشتری های همیشگی مجموعه رستوران های ارکیده باشید. اون وقت احتمالا طعم و بویی از غذای اصیل ایرانی رو تجربه خواهید کرد که هیچ جای دیگه ای نمی تونید پیداش کنید .


ادامه مطلب
پاییز در ارکیده

بارون که میباره واکنش های متفاوتی رو به همراه داره. بعضی ها عاشق بارونن و با اولین قطره ای که روی زمین میفته سرشار از ذوق میشن و دوست دارن زیر بارون باشن و از نزدیک لمسش کنن. اما برای بعضی ها متفاوته، اون ها از حال و هوای نمور و خیس تو روزهای بارونی دل خوشی ندارن و ترجیح میدن تو یه جای خشک و گرم فقط به تماشای بارون بشینن.


ادامه مطلب
بهمن هاشمی مهمان ارکیده

آقای بهمن هاشمی مجری توانمند تلویزیون کشور، مهمان شعبه جاده چالوس مجموعه رستوران های ارکیده


ادامه مطلب
پاییز فصل انتخاب های دوپهلو

فصلی که توش هم دوست نداریم تابستون دوستداشتنی تموم بشه و هم بی صبرانه منتظر زمستون عزیز هستیم. همیشه وقتی فصل پاییز شروع میشه کمی انتخاب سخت میشه. انتخاب اینکه امروز چی بپوشیم که نه سردمون بشه و نه خیلی از گرما اذیت شیم. انتخاب اینکه از چه مسیری بریم که به ترافیک کمتری بخوریم و یا حتی انتخاب اینکه چی بخوریم...


ادامه مطلب
یک وعده موسیقی

هوای پاک و صدای طبیعت و موسیقی با تغذیه ارتباط مستقیم داره و در زمان صرف غذا می تونه طعم اون رو بهتر کند . موسیقی هنگام صرف غذا بر دستگاه گوارش اثر میذاره و جذب مواد غذایی رو زیاد میکنه در ضمن موسیقی ملایم زمان صرف غذا را طولانی تر می کنه و در سوی مقابل موسیقی های تند میتونن سرعت غذا خوردن مشتریها رو در رستوران ها بالا ببرن.


ادامه مطلب
تاثیر غذا خوردن بر خلق و خو

خیلی از افراد در زمانهایی از روز دچار بی حالی و بی حوصلگی بی علت می شن. حتما شما هم تجربه کردید که ناگهان در محل کار خود بدخلق و بی حوصله میشید و نمیتونید با آرامش به کارهاتون برسید و یا حتی با همکارانتون تعامل داشته باشید. این خودش باعث پایین اومدن راندمان کاری و در نتیجه نارضایتی ارباب رجوع و حتی مدیرتون میشه.


ادامه مطلب
زندگی به سبک ارکیده

شاید شما هم این رو تجربه کرده باشید که درست روزی که عزمتون رو جزم کردین که شروع کنین به تغییر لایف استایلتون و یه رژیم سالم رو شروع کنید، دوست نازنینی پیداش میشه و دعوتتون میکنه به رستوران. در این مواقع اصلا عصبانی نشید و یا غصه نخورید که بخاط رژیم مجبورید اون وعده لذیذ تو رستوران رو از دست بدید.


ادامه مطلب
همان طعم همیشگی

هر چی بیشتر از سن کودکی و نوجوانی فاصله می گیریم، علاقه و سلیقه مون هم بیشتر به سمتی سوق پیدا میکنه که ما رو به یاد خاطرات شیرین اون دوره بندازه. واسه همینه که هر چیز نوستالژیکی به دلمون میشینه. هر چیزی که یادآور حال و هوای اون زمان باشه بی تردید به ما حس آرامش میده...


ادامه مطلب
یک رستوران ایده آل

تهیه و سرو غذا آداب خاصی داره که رعایت اون ها موجب ایجاد آرامش و احساس خوشایند و حفظ سلامتی و تندرستی فرد میشه. هدف همه آدم ها از رفتن به رستوران و پرداخت هزینه کلان تنها همین کسب آرامش و خوردن غذای سالم و باکیفیت و لذت بخشه. اما اگه رستوران مورد نظر نتونه خدمات مورد نظر رو ارایه بده، احساس فرح بخش و خوشایند جای خودش رو به عصبانیت و استرسی می ده که هنگام صرف غذا عوارض فراوانی برای سلامت مشتریان داره.


ادامه مطلب
روی خوش ارکیده

درحال حاضر وظیفه ی گارسون رستوران تنها گفتن اسم غذا و نوشیدنی و یادداشت اونها و در نهایت آوردن غذا و یا صرفاً توجه به ظاهر و پوشش خودش نیست، بلکه یک گارسون حرفه ای باید علاوه براین با مهارتهای تشریفاتی و آداب معاشرت مختص به کار خودش آشنایی داشته باشه...


ادامه مطلب
به رنگ ارکیده

آیا می‌دونید که رنگ‌ها می‌تونن تأثیر بسزایی روی اشتها و خلق و خوی ما داشته باشن؟ رنگ‌ها حتی می‌توانند روی طعم غذا یا بویی که حس می‌کنیم اثر بگذارند.؟ بله رنگ‌ها روی عملکرد بدن ما تأثیرگذار هستن، به طور مثال بعضی از رنگ‌ها باعث بالا رفتن فشارخون افراد میشن و ایجاد هیجان می‌کنن و بر عکس بعضی دیگه از رنگ‌ها باعث ایجاد احساس آرامش در افراد می‌شن.


ادامه مطلب
بازدید مدیرعامل محترم رستوران ارکیده از شعبه مهستان

خیلی کم پیش میاد که کارکنان یک مجموعه امکان ملاقات حضوری با مدیر مجموعه رو داشته باشن. ولی هستن مجموعه هایی که برنامه منظمی برای ملاقات حضوری پرسنل با مدیران دارن.


ادامه مطلب
حس خوب طبیعت در شهر

دست یابی به آرامش واقعی یکی از خواسته های همیشگی بشر بوده. بدون شک بخش وسیعی از تلاش های علمی و کشف رازهای ناگشوده جهان طبیعت برای دسترسی به امکاناتی بوده که آرامش و آسایش رو برای انسان به ارمغان بیاره. امروزه با وجود تمام رفاه و آسایشی که انسان معاصر در سایه ی امکانات و پیش رفت های حاصل شده، از اون ها بهره مند شده و شرایط زندگی رو بسیار آسان کرده؛ اما مشکلات جدیدی هم پیش روی ما قرارگرفته ...


ادامه مطلب
آرامش به سبک ارکیده

باید بدونیم موقع غذا خوردن در رستوران فقط محتویات بشقابی که جلومون می‌ذارن روی اشتها و شیوه غذا خوردنمون تأثیر نداره بلکه فضای اطراف و مکانی که انتخاب کردیم هم روی شیوه‌ی غذا خوردن و میزان لقمه‌هایی که می‌خوریم تأثیر مستقیم داره. نور مناسب، فضای آرام و غذای خوب...


ادامه مطلب
ذائقه ایرانی

از اونجا که سفره ایرانی سفره ای رنگینه و فرهنگ غذایی این سرزمین، فرهنگی بسیار غنی، در ناحیه های مختلف ایران، به تناسب امكانات موجود، غذاهای محلی گوناگونی تهیه می شه...


ادامه مطلب
انتخاب چهارفصل

پژوهش ها نشان می ده که آب و هوا تاثیر قابل توجهی بر خلق و خوی بسیاری از افراد داره. احساس گرما یا سرما می تواند توانمندی های مختلفی را در افراد بیدار کنه. دمای هوا می تونه در قضاوت های افراد تاثیرگذار باشه...


ادامه مطلب
بهترین سفر تابستانی

می دونستید اجسام انرژی هارو دریافت می کنن؟ تا حالا به این فکر کردید که چرا گاهی اوقات با ورود به یک مکان جدید احساس خوشحالی و نشاط بهتون دست میده و برعکس گاهی اوقات با ورود به یک جای جدید یهو دلشوره می گیرید. بله...این چیزی که ممکنه از ذهنتون رد شده باشه، حقیقت داره!


ادامه مطلب
معجزه صدای آب

با پیشرفت علم ثابت شده که آرامش بخش ترین و لذت بخش ترین صداها برای گوش کردن، صداهایی هستن که الگوی موج قابل پیش بینی دارن و صدای امواج دریا یکی از منظم ترین و ملایم ترین صداها برای شنیدنه...


ادامه مطلب
افتخاری دیگر

رستوران ارکیده برای دومین بار مفتخر به کسب عنوان واحد پذیرایی برتر جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری شد.


ادامه مطلب
لذت خاص بودن!

گاهی تو یه رستوران با دوستان، همکاران یا خانوادتون قرار میذارید تا راجع به موضوعی با هم صحبت کنید یا مناسبت خاصی رو جشن بگیرید. اما یک سری چیزها هست که شاید خوشایند نباشه...


ادامه مطلب
معجزه ی انارچوچاق!

شاید همه ی ایرانی ها بلد باشن کباب درست کنن. اما مطمن باشید هرکسی دستور پخت "کباب ترش" رو بلد نیست! اصلا شاید هرکسی کباب ترش نخورده باشه!!! چون این یک نوع کباب ویژه اش که به ندرت تو منوی رستوران ها پیدا می شه. مگر اینکه اهل شمال کشورباشید. یا اینکه زیاد به شمال مسافرت کنید...


ادامه مطلب
بفرمایید نون تنوری!

صدای آروم زوزه ی باد که توی گوشتون می پیچه ... و صدای آروم شعله های آتش در تنور... و صدای خش خش نون برشته که از تنور در میاد... خب حتما با خودتون فکر می کنید دست رسی به همچین فضایی حالا حالا ها شدنی نیست تا روزی که فرصت مسافرت پیدا کنید. ولی خب یه ذره اش که قابل دسترسه!


ادامه مطلب
رستوران گردان ارکیده

گاهی وقتا بعد ورود به یه رستوران نمی تونیم تصمیم بگیریم که دقیقا کدوم میز رو انتخاب کنیم؛ چون انتخاب کردن بهترین نما برامون سخته. بعضی وقتا هم نمایی که دوست داریم میزش از قبل رزرو شده و یا اینکه پره. تو این شرایط هر میزی رو هم که انتخاب کنیم، ممکنه فکر کنیم نماهای دیگه خیلی هیجان انگیز تر بودن. اینجاست که به خودمون میگیم کاش میشد تمام میز های رستوران رو امتحان کرد. همچین اتفاقی شدنی نیست مگر اینکه میز و صندلی تون در حال گردش باشه؛ در واقع مگر اینکه شما یک رستوران گردان رو انتخاب کرده باشید .


ادامه مطلب
ساعت ارکیده همیشه کوکه

فکر کنید امروز از اون روزاییه که یه جلسه کاری مهم داشتید و جلسه تون خیلی هم طول کشیده و بعدش تنها چیزی که می تونه آرامش قبل جلسه رو بهتون برگردونه، یه ناهار فوق العاده است. اما چون ساعت به پنج عصر رسیده، خیلی از رستوران ها، غذاهای اصلی منو رو سرو نمی کنن. اون وقت شما می مونید و غذایی که عکسش تو منو چشمتون رو گرفته ولی در زمان عصر دیگه سرو نمیشه. اونجاست که حتما به این نتیجه می رسید خیلی مهمه کجا چی بخوریم ؟!


ادامه مطلب
گواهی کنترل کیفیت

شما چه وقتایی از واژه استاندارد استفاده می کنید؟ اصلا به چه چیزایی میگید استاندارد و یه سوال خیلی مهم تر و ریز تر! به نظرتون به چه "غذایی" میشه گفت غذای استاندارد!


ادامه مطلب
غذایی که بهتون می چسبه!

تا حالا به این فکر کردید که چی باعث میشه تا بگیم : "آخیش! چقدر این غذا بهم چسبید!" خب شاید اولین چیزی که به ذهنتون می رسه طعم و رنگ و بوی غذاست. ولی به خوشمزه ترین غذای دنیا هم به هیچ وجه بهتون نمی چسبه اگر اضطراب و استرس داشته باشید...


ادامه مطلب
برنج ایرانی

قرن بیست و یک با همه ی پیشرفت هایی که برای بشر داشته، باعث شده که تا حدود زیادی خیلی چیزا از حالت طبیعیشون خارج بشن؛ از جمله برنج های آزمایشگاهی که در مواردی ضررشون بیشتر از منفعتشون بوده و شاید تنها فایده شون اینه که رنگ و شکل مصنوعیشون تو عکس سفره هامون بهتر می افته !!!


ادامه مطلب
رستورانی برای تمام نسل ها

بچه ها دنیای خاص خودشونو دارن. یکی از قانون های کودکانه اینه که نباید هیچ وقت حوصله شون سر بره! هر وقت که بخوان از جاشون بلند می شن و بازی می کنن! حالا اگه موقع گردش و تفریح درکنار خانواده امکانات بازی هم همه جوره براشون فراهم بشه ، اونارو شاد تر از هر لحظه ای خواهید دید. و به دنبال شادی اونها، قطعا شما هم شاد خواهید شد...


ادامه مطلب
پیتزا چلوکباب !!!

فکر می کنید چی شد که پیتزا پیتزا شد . یا اینکه چطور چلوکباب چلوکباب شد؟ قطعا تو ماجرای رمز موفقیت غذاهایی مثل پیتزا و چلو کباب ، آشپز هایی هستن که به طعم اصیل غذا اهمیت زیادی دادن. همینه که باعث میشه هنوزم جمله هایی "مثل پیتزا داریم تا پیتزا " یا "چلوکباب داریم تا چلوکباب" رو بگیم و بشنویم...


ادامه مطلب
راز موفقیت خوشمزه ترین غذای دنیا!

تا حالا به این فکر کردید که چطور گاهی یه غذای ساده چقدر خوشمزه به نظر میاد ؟ مخصوصا وقتی در کنار خانواده یا دوستانتون باشه ! طوری که انگار یه عصاره جادویی ، این غذا رو از صد تا غذای مجلل هم خوشمزه تر می کنه. به نظرتون واقعا عصاره جادویی در کاره ؟


ادامه مطلب
مراسمی درخشان ، به رنگ ارکیده

شاید براتون پیش اومده که از طرف ارگان یا سازمانی ، برای صرف شام یا ناهار دعوت بشید. تو این مواقع حتما هزینه زیادی برای این مراسم میشه ، اما شاید به همون اندازه روی انتخاب رستوران دقت صورت نگیره. ولی چرا؟ ...


ادامه مطلب
دوست دارید زمان رو متوقف کنید؟

یک قرار ملاقات بسیار مهم را تصور کنید. ممکنه این قرار ملاقات با مهم‌ترین آدم زندگیتون باشه. با هم به یه رستوران شیک می‌رین، غذا سفارش می‌دید، منتظر سفارشتون می‌مونید، با هم گپ می‌زنید، غذاتون رو میل می‌کنید، و باز هم گپ می‌زنید. کمی بعد چشمتون به ساعت می‌افته. عجیبه، شما چهارساعتِ تمام توی این رستوران بودید! درحالی‌که فکر می‌کردید هنوز یک ساعت هم نگذشته. این رؤیا نیست، واقعیته. شما زمان رو توی این رستوران در کنار مهم‌ترین آدم زندگیتون متوقف کردید...


ادامه مطلب
روزی که از یاد نمیره...

فقط چند لحظه به این فکر کنید که دارید خوشمزه ترین غذای موجود در کره زمین رو میل می کنید. نگاه کردن به رنگ این غذا حتی شاید از خوردنش هم هیجان انگیز تر باشه. اما ناگهان همه جا تاریک میشه. و شما دیگه نمی تونید درخشش غذا رو ببینید! ولی خب اگر دلتون بخواد می تونید به میل کردنش ادامه بدید. حالا به نظرتون این اتفاق ، یعنی خوردن خوشمزه ترین غذای دنیا در یک جای تاریک ، هنوز هم لذت بخشه؟


ادامه مطلب
دمنوش اصیل ایرانی

فرض کنید که به یه رستوران خوب و عالی رفتید. غذاتون رو سفارش می دید. سفارشتون حاضر میشه. بسیار خوش طعم و لذیذه! غذاتون رو میل می کنید. اما بعد از میل کردن غذا حس می کنید که کمی معده تون سنگین شده. اینجاست که به خودتون می گید کاش می تونستید سریعا دمنوش مورد نظرتونو میل کنید. اما متاسفانه تو منوی رستوران ، غیر از غذا های لذیذ ، خبری از نوشیدنی های موثر و یا دمنوش نیست. حالا برای پیدا کردن دمنوش مجبورید که رستوران رو ترک کنید و هرچه سریع تر یه کافه خوب پیدا کنید. اما ...


ادامه مطلب
میزبانی ضیافت به سبک ارکیده

فرض کنید که شب میهمانی می رسه ، و شما دوستانتون رو توی یه فضای شیک و آروم می بینید. میز و صندلی های چوبی و آکواریومی که آرامش فضا رو دوچندان می کنه و صدای پیانو حس خوب این دورهمی رو بیشتر می کنه. و شما مثل جشن هایی که همیشه تو خونه برگزار می کردید نگران پذیرایی نیستید . بلکه در کنار مهموناتون ، از میزبانی لذت می برید. نه ! این یک رویا نیست! بلکه به راحتی می تونه به حقیقت تبدیل بشه...


ادامه مطلب
رایحه ای به نام ارکیده

شاید براتون عجیب باشه اما مهندسان پژوهشکده فن‌آوری توکیو تونستن وسیله ای اختراع کنن که "بو" هارو ضبط می کنه! یعنی شما با این تکنولوژی می تونید به راحتی بوی کیک سیب مادربرزرگتونو ضبط کنید! و یا حتی یه آلبوم خاطرات از عطر های مختلف داشته باشید! ممکنه توی اون آلبوم خاطره بو های مختلفی وجود داشته باشه . مثل بوی خاک بعد بارون! یا بوی لیموی تازه! بوی ادکلنی که دوست دارید ! وحتی بوی غذای مورد علاقه تون... .


ادامه مطلب
خیلی مهمه کجا چی بخوریم

شما از "حس چشایی " خودتون مراقبت می کنید؟ لطفا فقط چند لحظه تصور کنید که با گرسنگی و خستگی سر میز شام می رید تا غذایی میل کنید .اما بعد از خوردن اولین لقمه هیچ طعمی رو احساس نمی کنید! میدونم ... حتی تصور کردنش هم غیر قابل تحمله! غیر قابل تحمله که مزه کباب شاندیز یا موهیتو رو دیگه هرگز احساس نکنید. نگران نباشید این فقط یه تصور بود! حالا برای این که هرگز این اتفاق نیفته باید از حس چشایی تون خیلی مراقبت کنید. چرا که با بالارفتن سن؛ خود به خود زمینه برای کم شدن حس چشایی فراهم میشه ...
ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
خوشبختی از نوع ارکیده

تا حالا راجع به تردمیل خوشبختی چیزی شنیدید؟ شاید همه این تجربه رو داشته باشیم که وقتهایی که انتظارش رو نداریم زندگی خیلی عجیب و غافلگیرانه روی خوش بهمون نشون میده. مثلا خوشحالی بخاطر یک هدیه ناگهانی از یک دوست و یا شادی بعد از اینکه به خونه میرسید و میبینید پدرتون یک وسیله ای که مدت ها بود بهش نیاز داشتید رو براتون تهیه کرده و یا حتی بزرگ تر غافلگیری و لذتی که بعد از برنده شدن تو قرعه کشی بانک به سراغتون میاد. تمام این اتفاق های بزرگ و کوچک شادی آوره و در اون لحظه با خودتون فکر می کنید خوشبخت ترین آدم دنیایید و دیگه هیچ چیزی در این جهان وجود نداره که شما بخواید اون رو داشته باشید. ولی این شادی همیشگی نیست...


ادامه مطلب
فکر می کنید عجیب ترین رستوران دنیا کجاست ؟

خیلی ها تو دنیا سعی کردن عجیب ترین رستوران هارو تاسیس کنن! مثلا شاید اونایی که تجربه ی سفربه اسپانیا رو داشتن بدونن رستوران "غذا با زلزله 7.8 ریشتری" کجاست! تو این رستوران وقتی در حال میل کردن غذا هستید ناگهان زلزله رخ میده! و شما می تونید همچنان به غذا خوردن ادامه بدید! فقط باید مواظب باشید تا غذا روی لباستون نریزه... و اگر هم ریخت خب خودتون خواستید! خودتون خواستید تو عجیب ترین رستوران دنیا غذا میل کنید! ولی فکر می کنید واقعا همچین جایی می تونه عجیب ترین رستوران دنیا باشه ؟
ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
رستوران ارکیده در کنار رودخانه کرج

تا حالا شده دوست داشته باشید از نزدیک نظاره گر تلاش یک تیم ورزشی تو مسابقات یک رشته خاص ورزشی باشید اما امکانش فراهم نباشه ... امروز تو کیلومتر 12 جاده چالوس اون هم تو رستوران ارکیده این امکان فراهم شد ... مسابقات رفتینگ ... ورزشی که به صورت خودجوش صاحب یک رستادیوم (استادیوم رستورانی) لوکس اختصاصی با ظرفیت بیش از 500 نفر شد که به خاطر خدمات متمایزش شبیه هیچ استادیوم دیگری نیست .
ادامه مطلب ...


ادامه مطلب